ProfiTest

Tworzenie ankiet i testów - pomoc, instrukcje i najczęściej zadawane pytania (FAQ)


 1. Tworzenie ankiet i testów

  Tworzenie nowyh ankiet i testów, usuwanie, kopiowanie i przywracanie ich z kosza. Dodawanie pytań i odpowiedzi, kopiowanie i wklejanie oraz zmiana kolejności elementów kwestionariusza. Wprowadzanie treści pytań, podpowiedzi, komunikatów błędu. Wstawianie obrazków i filmów do pytań.

 2. Zaawansowane ustawienia kwestionariuszy

  Aktywacja przycisków WSTECZ i STOP. Losowa kolejność stron, pytań i odpowiedzi w ankiecie lub teście. Pytania filtrujące (skip-logic) oraz ustawianie dynamicznej kafeterii. Definiowanie warunków badawczych (grup) i realizacja losowych wersji ankiety lub losowych grup pytań w teście.

 3. Testy - określanie punktacji i czasu trwania testów

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)


 1. Czy przy wykupieniu płatnego konta muszę je przedłużać na kolejny okres?

  Nie ma takiego obowiązku. W przypadku nie przedłużenia ważności płatnego konta, konto zmieni status na konto darmowe.

 2. Co dzieje się z kontem po upływie wykupionego abonamentu?

  Konto zmienia status na darmowe, wszystkie ankiety i zebrane dane są dostępne, natomiast nie są dostępne już opcje, który były oferowane w ramach płatnego abonamentu.

 3. Czy mogę kopiować pytania z jednej ankiety do innej?

  Tak. Wystraczy przejść do edycji kwestionariusza, z którego chcemy skopiować pytanie, odnaleźć je i kliknać w menu tego pytania opcję "kopiuj". Następnie należy przejść do edycji innego kwestionariusza i tam wkleić skopiowane pytanie dodając je do wybranej strony ankiety czy testu.

 4. Jak dodać logo do kwestionariusza ankiety lub testu?

  Aby dodać logo należy przejść do edycji ankiety i kliknąć w edytorze w tutuł ankiety. Następnie klikamy w przycisk "Wstaw logo". Otwiera się nam galeria. Jeżeli w galerii jest już nasze logo to klikamy w nie (galeria zostaje zamknięta, a wybrane logo jest widoczne w edytorze). Pozostaje nam tylko zatwierdzić logo klikając przycisk "OK".

  Jeżeli w galerii nie ma naszego logo to najpierw należy je tam dodać. W tym celu możemy utworzyć nową sekcję w galerii przyciskiem "+ Add" lub skorzystać z już istniejącej sekcji. W wybranej sekcji natomiast klikamy przycisk przeglądania dysku , wybieramy plik graficzny, a następnie wgrywamy go. Teraz należy kliknać w wgrany obrazek i zatwierdzić dodane logo przycikiem "OK".

 5. Gdzie jest podgląd ankiety?

  W systemie ProfiTest.pl edycja ankiety odbywa się na jej podglądzie. Oznacza to, że od razu na etapie edycji widzimy kwestionariusz tak, jak będzie go widziała osoba udzielająca odpowiedzi.